אבטחה רוחבית: השפעת המצב הביטחוני על התושבים בחיפה והתפתחויות המודעות הנפשית.

January 14 2024doritr

המלחמה המתרחשת בישראל, משפיעה על לא מעט אנשים. רבים חיים בחרדה תמידית ומקושי להתמודד עם חוסר הידיעה במה יקרה. תושבי הצפון והדרום מרגישים שהם חיים באיום תמידי וכמובן שגם תושבי המרכז סופגים לא מעט.

אם אתם תושבי חיפה, אתם בוודאי מוצאים את עצמכם חוששים מאוד מההתחממות בגזרה הצפונית. החששות והחרדות מביאים לא מעט מאותם תושבים לפנות לטיפול פסיכולוגי מתוך ידיעה שהוא זה שיכול להקל על חייהם ולאפשר להם להמשיך בשגרת החיים לצד המלחמה. אם אתם מחפשים טיפול פסיכולוגי איכותי, כדאי שתבחרו פסיכולוג בחיפה שיסייע לכם להתמודד עם המצב הנפשי שלכם בצורה הטובה ביותר.

מתי הזמן הנכון לפנות לטיפול?

כאמור, המלחמה בישראל משפיעה כמעט על כל אדם. רבים חוששים מהמצב, תוהים מה יקרה, האם תתפתח מערכה גם בגזרה הצפונית וכמה העורף יספוג, מתי תיגמר המלחמה ועוד. בעוד שישנם אנשים אשר מצליחים לנהל שגרת חיים תקינה עד כמה שאפשר במקביל למלחמה ומצליחים להתמודד היטב עם החרדות שלהם, ישנם כאלה שלא מצליחים לתפקד והדבר פוגע להם באופן מהותי בשגרת החיים.

כאשר החרדות בגין המצב פוגעות באיכות החיים ובהתנהלות השגרתית, זה הזמן לפנות לטיפול. אם אתם מרגישים שאין לכם יכולת לסייע לעצמכם, שאתם מתקשים לנהל שגרה, שאתם חווים התקפי חרדה בגין המצב, שאתם לא יוצאים מהבית, שדברים שהסבו לכם הנאה בעבר כבר אינם מסיבים לכם הנאה, זה הזמן שלכם לפנות לטיפול. חשוב מאוד לבחור בטיפול מקצועי שיתאים לכם ולמצב שאיתו אתם מתמודדים.

איזה טיפול יכול לסייע לחרדות?

אם אתם מתגוררים באזור חיפה ואתם מחפשים טיפול שיעזור לכם, cbt  חיפה הוא בהחלט טיפול שיכול לסייע לכם. מדובר על טיפול קונגטיבי התנהגותי, ממוקד וקצר טווח. הוא למעשה מספק את המענה המיידי למצב שאיתו אתם מתמודדים. בטיפול תזהו יחד עם המטפל את המחשבות אשר גורמות לכם למצב הנפשי שאתם מצויים בו ותעבדו על דפוס מחשבות חדש או גמיש יותר שישנה את ההרגשה שלכם בפועל.

מלבד טיפול סי בי טי, ניתן למצוא את הטיפול הפסיכולוגי הדינמי שהוא טיפול ארוך יותר, אשר לרוב לא מגדירים בו פרק זמן רלוונטי לטיפול והוא מבוסס על שיחות, על הכרות עם האדם ועם העבר שלו ועוד. המטרה היא שהאדם יבין מתוך התבוננות פנימה בעבר ובהווה, למה הוא מתמודד עם הקשיים שעימם הוא מתמודד וכיצד הוא יכול להקל על עצמו ולחיות בצורה טובה יותר.

כיצד תבחרו מטפל?

אין ספק כי המודעות לטיפולים נפשיים בחיפה ובכלל, הולכת וגדלה לנוכח המצב במדינה. יחד עם זאת, חשוב מאוד שתזכרו לא כל פסיכולוג בהכרח יצליח לסייע לכם וחשוב לבחור את הפסיכולוג המתאים או המטפל המתאימים לכם הן בהתאם לשיטת הטיפול שהם מציעים והן בהתאם לפרמטרים נוספים לרבות: הותק, המקצועיות, תודעת השירות, האינטראקציה שיש לכם איתם ועוד.

Share: